narrow default width wide
colour style colour style colour style colour style
Kontrowersje cd. PDF Drukuj Email

23.11.2014

 

Wierni przyjaciele, czyli dlaczego warto mieć domowe zwierzęta

 

Po artykule koleżanki „Dlaczego nie warto mieć zwierząt?” nastąpił ogromny wzrost liczby oddawanych do schronisk dla zwierząt „niebezpiecznych” psów i błąkających się po ulicach słodkich króliczków odłączających ludzi od Internetu.

Aby przeciwdziałać zaistniałej sytuacji, postanowiłam podać kilka argumentów przemawiających za posiadaniem pupilka.

Po pierwsze, zwierzę w domu  to zdrowie. Dlaczego? To proste. Masz psa, więc musisz go wyprowadzać na spacer, a co za tym idzie, wyjść z domu i poruszać się na świeżym powietrzu.  Czy wiesz, że patrzenie na rybki i słuchanie miałczenia kota relaksuje. Udowodniono też, że ludzie posiadający zwierzęta są bardziej odporni na stres oraz choroby, głaskanie zwierząt obniża ciśnienie krwi, a niektóre psy potrafią wyczuć nawet nowotwór…

Po drugie, nasze „małe bestie” uczą odpowiedzialności. To już nie to samo,  co zabawa z pluszowym misiem. O  żywym pupilku trzeba pamiętać: dawać mu jeść, opiekować się, chodzić do weterynarza.

Po trzecie, najlepszy przyjaciel. Bo zwierz to nie tylko świetny towarzysz, ale właśnie on cię wysłucha, a także wyczuje twoje emocje i będzie próbował Cię pocieszyć. (Według naukowców zwierzęta bardzo dobrze odczytują mowę ciała.)

Po czwarte, wspaniały nauczyciel. On nie może Ci dać pieniędzy, wielkiej willi czy najnowszego Ferrari. Za to Twoja bestia  obdarza zaufaniem i szczerą miłością. Czy to nie jest najlepszy przykład bezwarunkowej miłości?

Po piąte, superbohater. Kto z nas nie słyszał o psie przewodniku czy strażaku, pupilu, który złapał złodzieja lub ochronił dziecko przed niebezpieczeństwem? Zwierzęta są wierne, więc nie zostawią Cię w potrzebie. A taka osobista ochrona każdemu może się przydać.

Po szóste, powody do radości. Każdy posiadacz małego szczeniaczka czy słodziutkiego króliczka będzie się śmiał z jego psot lub przy zabawie z nim. A przecież śmiech to zdrowie.

Mam nadzieje, że ten krótki artykuł przekonał Cię, iż posiadanie zwierząt jest rzeczą wspaniałą. Czytając te argumenty na pewno odkryłeś w swoim pupilku wiele zalet, o których wcześniej nie miałeś pojęcia.

Oliwia Smolarska

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież