narrow default width wide
colour style colour style colour style colour style
Prawdy nieoczywiste PDF Drukuj Email

8.11.2016

 

Co zrobić, aby chciało się chcieć?

Wszyscy wiemy, jak trudno jest przełamać niechęć do nauki po wakacjach i na nowo zmotywować się do działania.

Mimo że wielu z nas najzwyczajniej się nie chce nic robić, musimy znaleźć sposób, aby przezwyciężyć tę niechęć. Musimy znaleźć dobrą motywację. A czym tak właściwie jest motywacja? Przecież słyszymy o niej na każdym kroku, a często traktujemy ją obojętnie nie mając świadomości,  jak wielkie ma znaczenie. Warto wiedzieć, że to po prostu stan gotowości do działania, aby osiągnąć istotny dla nas cel. Jest ona siłą napędzającą nas. To dzięki niej jesteśmy w stanie pokonywać trudności i spełniać nasze marzenia.

Jak zatem zmotywować się do nauki, ciągle mając w głowie gorącą plażę i przejrzyste morze? Otóż są na to sposoby. Na początku warto zdać sobie sprawę, że uczymy się dla siebie a nie dla kogoś innego. Nie dla rodziców czy nauczycieli. Uczymy się po to, abyśmy to my mogli wykorzystać naszą wiedzę w przyszłości. Nikt nie jest w stanie zabrać nam tego, co mamy w głowie. Dzięki temu będziemy mogli starać się dostać do wymarzonej szkoły czy dostać pracę, która sprawi, że będziemy szczęśliwi i będziemy mieli wysokie poczucie własnej wartości. Wybory, które podejmujemy dzisiaj, określają naszą przyszłość. Dlatego powinniśmy wyznaczyć sobie realny cel i mimo przeszkód starać się go osiągnąć.

Co jeszcze zrobić, aby się zmotywować? A więc odłóżmy telefon, wyłączmy komputer i postarajmy się skupić wyłącznie na nauce. Nie marnujmy czasu na niepotrzebne rzeczy. Traktujmy Internet jako nagrodę i używajmy go gdy już nauczymy się wyznaczonego materiału. Dzięki temu znajdziemy czas na wszystko. Jeżeli nie jesteśmy chętni do nauki, nikt ani nic nam nie pomoże. Jeżeli jesteśmy zdeterminowani, nic nas nie zatrzyma. Nie traktujmy nauki jako przykrego  obowiązku. Nie jest ona marnowaniem czasu. Czas i tak minie a przy tym my możemy przybliżyć się do naszych marzeń. Nasze starania będą kiedyś nagrodzone.

Radziła Aleksandra Ciesielka

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież