narrow default width wide
colour style colour style colour style colour style
Jesień znów idzie przez park... PDF Drukuj Email

27.10.2016

 

Jak sobie radzić z jesiennym przygnębieniem?

 


Jesień  jest pięknym czasem. Ciepłe słońce, kolorowe liście spadające z drzew. Popołudniowe spacery, kasztany, z których można składać wyjątkowe ludziki. Co jednak robić, gdy za oknem jest zimno, ponuro, pada deszcz i pogoda odbiera nam cała życiową energię? Są na to dwa sposoby.
Pierwszym jest aktywne spędzenie popołudnia. Zasłoń okna, aby nie widzieć deszczu, włącz muzykę, żeby nie słyszeć kropel wody spadających za oknem. Te dwie czynności pomogą Ci zapomnieć o deszczu.  Zacznij sprzątać pokój, odrób zadania, upiecz ulubione ciasto (jeśli potrafisz :)). Rób cokolwiek, co sprawi, że nie zmarnujesz czasu.
Drugim, o wiele łatwiejszym sposobem, jest wegetacja. Nie wymaga ona praktycznie żadnego nakładu energii. Wystarczy, że zrobisz sobie ciepłe kakao lub herbatę (możesz też poprosić o to kogoś bliskiego, dzięki  czemu zrobisz jeszcze mniej). Dalsze czynności są już bardzo proste. Należy wziąć swój gorący napój, usiąść na łóżku lub w fotelu i owinąć się ciepłym kocykiem. Zalecane jest w tym czasie czytanie jakieś książki, lecz jeśli masz zbyt mało siły, to równie dobrze możesz oglądać jakiś ciekawy film. Te proste czynności sprawią, że Twój wieczór będzie zupełnie bezwysiłkowy, ale i udany.
Mam nadzieję, że te dwa sposoby pomogą Ci spędzić jesienny wieczór, bez bólu głowy czy poczucia nudy. Są one zupełnie różne, lecz myślę, że każdy znajdzie w nich coś dla siebie.

Radziła Alina Węglarz

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież