narrow default width wide
colour style colour style colour style colour style
Wakacje, znów będą wakacje... PDF Drukuj Email

21.06.2016

 

10 kroków do udanych wakacji

Wakacje tuż,  tuż..  Jak je spędzić, żeby nie dopadło nas we wrześniu poczucie zmarnowanego czasu, zmarnowanych szans. Postanowiliśmy pomóc Wam w podziale wakacyjnego „tortu czasu” (przecież to aż dwa spore jego kawałki, dwa miesiące). Jak zwykle będzie krótko i treściwie. Oto propozycja naszych dziesięciu kroków do udanych wakacji:

  1. O wakacjach myśl już w ciągu całego roku szkolnego. Zapisuj swoje niezrealizowane marzenia i plany, na które nie było czasu ani możliwości w czasie nauki.
  2. Jak najszybciej uwolnij się od wszelkich szkolnych obowiązków (o ile takowe były np. przeczytaj obszerną lekturę, która będzie w następnej klasie lub wykonaj zadania polecone na wakacje).
  3. Na początku wakacji pomyśl, co będziesz robić z ogromną ilością  wolnego czasu.
  4. Bądź architektem swoich wakacji. Planuj i znajdź sposób na realizację swoich zamierzeń.
  5. Zrób zestawienie czynności, które codziennie musisz wykonać i pomyśl, co zrobić, gdy się od nich uwolnisz. Warto je rano zapisywać na kartce a potem, po ich wykonaniu,  z satysfakcją wykreślać.
  6. Pomyśl o planie B. Nie wszystko będziesz mógł zrealizować. Czasem na przykład plan wspaniałej wycieczki  w góry popsuje Ci  pogoda. Co wtedy zrobisz z czasem? Może ciekawa książka?
  7. Nie zapominaj o spotkaniach z przyjaciółmi w realu.
  8. Poznaj smak zarobionych przez siebie pieniędzy.  Poszukaj pracy, która dawałaby Ci satysfakcję i  przyjemność.
  9. Zaraź rodziców swoimi marzeniami. Zaplanuj wycieczkę np. do ukochanej Francji i zrób zestawieni jej kosztów oraz  atrakcji (podróż – czym, noclegi -gdzie, koszty wyżywienia itp.).
  10. Bądź aktywny fizycznie (rower, pływanie, spacery),  ale nie zapominaj także o duchowej stronie życia (ciekawe filmy, wydarzenia kulturalne itp.)

Udanych wakacji życzy Wam zespół redakcyjny:)

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież