narrow default width wide
colour style colour style colour style colour style
Wielkanoc 2016 PDF Drukuj Email

22.03.2016

 

Jak przeżywać Święta Wielkanocne, a nie tylko je przeżuwać?

 

 

Z czym kojarzą  Ci się Wielkanocne Święta,  zapytaliśmy nasze dziennikarki. Oto ich odpowiedzi:


„Te święta kojarzą mi się z czasem spędzonym razem z rodziną i święceniem koszyczków.  Być może dla niektórych to tylko okres wolny od zajęć , który spędzą przed ekranem komputera. Jednak  czy to jest dobry sposób na świętowanie?

Moim zdaniem,  najlepsze przeżycie Świąt Wielkanocnych jest wtedy, kiedy przygotowujemy się do nich razem z naszą  rodziną. Może się to wyrazić na przykład poprzez wspólne uczestniczenie w obrzędach Triduum  Paschalnego czy przygotowywaniu  świątecznych potraw,  włącznie  z pieczeniem ciast.  I nie jest wcale ważne, jaką czynność przy tym wykonujemy, najważniejsze jest, że robimy coś wspólnie z całą rodziną. Nawet jeśli czasem wydaje się nam to nudne lub nieprzyjemne to któregoś dnia, już w dorosłym życiu,  może nam bardzo tego brakować.

Święcenie palm czy jedzenie wspólnego wielkanocnego śniadania to jedne z wielu rzeczy, które najlepiej zrobić w rodzinnym gronie. Więc jeśli pokłóciłeś się z kimś z Twoich bliskich to święta są najlepszym czasem,  by się  pojednać . W ten sposób będziecie mogli w pełni odczuwać radość ze Zmartwychwstania  Chrystusa.”

Marysia

"Jak dobrze przeżyć święta?

Od lat media narzucają nam wykreowany przez siebie obraz świąt, przez co wielu z nas czas do refleksji nad sobą kojarzy się z lenistwem i smacznym jedzeniem. Ale co jest tak naprawdę istotą Wielkanocy? Skoncentrujmy naszą uwagę nad odpowiedzią na pytanie: dlaczego obchodzimy te święta? Odpowiedź jest prosta - jesteśmy katolikami i wierzymy, że Chrystus dla nas Zmartwychwstał. Niestety, często zapominamy, jaki trud pokonał, abyśmy dziś byli zbawieni. Warto uświadomić sobie też, jak ciężka była Jego droga. Dla mnie dobrym sposobem na zrozumienie tych świąt jest uczęszczanie na drogę krzyżową. Wtedy skupiam się nad każdą stacją i lepiej zdaję sobie sprawę z tego, jak wielkiego poświęcenia trzeba, aby do końca wierzyć, przy tak wielkim cierpieniu. Wydaje mi się, że ten sposób mógłby być dobry także dla innych, aby mogli zrozumieć prawdziwy sens wydarzeń Wielkiego Tygodnia i z większym szacunkiem i pokorą je traktować.To mogłoby pomóc w lepszym przeżyciu Wielkanocy oraz dałoby  nam szczęście i radość z dobrze przeżytych świąt. Będziemy wtedy w stanie w pełni zrozumieć słowa: "Chrystus  Zmartwychwstał! Alleluja!"."

Ola

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież