narrow default width wide
colour style colour style colour style colour style
Po raz kolejny wsparliśmy WOŚP! PDF Drukuj Email

9.03.2016

 

Radość z pomagania

 

W pierwszej połowie stycznia uczniowie Liceum Ogólnokształcącego w Krościenku n. D. uczestniczyli w zbiórce pieniędzy dla Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Organizatorem  akcji była pani mgr Urszula Waksmundzka, pod której czujnym okiem odbyły się sprawne przygotowania oraz liczne spotkania informacyjne. Każdy chętny mógł wesprzeć tę inicjatywę.

Wolontariusze, zapytani, dlaczego zdecydowali się podjąć takie wyzwanie, zazwyczaj odpowiadali, że lubią pomagać innym, „mimo wielu kontrowersji jest to fajna inicjatywa”, „mam z tego dużo satysfakcji i radości. Oni (chore dzieci i starsze osoby) potrzebują naszej pomocy”, „zawsze chciałam pomagać, bo sama kiedyś potrzebowałam takiej pomocy  medycznej”, „sądzę, że gdybym ja była w potrzebie, to inni (obecnie obcy ludzie) pomogliby mi".

Choć było zimno, deszcz sprawiał, że kartonowe puszki psuły się i serduszka nie chciały się przyklejać, a ludzie nie zawsze mieli dobre zdanie o akcji, „niektórzy patrzyli na nas wilkiem”, nie przeszkodziło to w zbiórce. Nasi wolontariusze, zachęceni przez tych, którzy chętnie pomagali i wspierali WOŚP, spędzili na kweście od 2,5 do nawet 8 godzin. Zazwyczaj w centrum Szczawnicy lub Krościenka n. D.

Większość ochotników nie pierwszy raz wsparła w ten sposób Orkiestrę (niektórzy już nawet 4!), choć byli też wśród nich nowicjusze. Z radością i uśmiechem na twarzy zbierali pieniądze, a ci, którzy ich wspierali dostawali symboliczne serduszka. Niektórzy rozdali wszystkie, lecz ci, którym się to nie udało, zwrócili je do sztabu lub wzięli do domu. Częścią z nich podzielili się z rodzeństwem czy przyjaciółmi, a resztę schowali, aby wykorzystać je następnym roku.

Wszyscy wolontariusze są zadowoleni ze swojego udziału w 24. finale WOŚP, a większość z nich ma zamiar za rok wziąć udział w następnym. Jak sami mówią: „uważam tę akcję za bardzo pożyteczną”, „chcę po raz kolejny pomóc dzieciom i staruszkom. Chcę, żeby ich życie zmieniło się na lepsze, a za zebrane pieniądze zostanie zebrany sprzęt, który im w tym pomoże.”.

Cieszymy się, że w naszej szkole jest tak wiele osób chętnych do pomocy innym. Mamy też nadzieję, że ich liczba nigdy nie zmaleje, lecz z roku na rok będzie coraz większa. Życzymy wszystkim wytrwałości w pomaganiu.

Alina Węglarz

 

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież