narrow default width wide
colour style colour style colour style colour style
Sposób na trafione podarunki PDF Drukuj Email

21.12.2015

 


Prezentologia, czyli nauka o dawaniu prezentów

 

Dyskutowaliśmy dzisiaj w naszej Redakcji o sztuce dawania prezentów. Dlaczego sztuce? Bo jest to umiejętność niełatwa, wymagająca uważności, czasu pieniędzy i... No właśnie, czego jeszcze? A oto nasz mały poradnik:

Aby uniknąć nietrafionych prezentów, zorientuj się w potrzebach osoby, którą zamierzasz obdarować. Może ona czasem wspominać o swoich marzeniach, pragnieniach. Cennym źródłem takich informacji są najbliżsi. Mama może doskonale wiedzieć o marzeniach Twojego brata czy siostry.

Pamiętaj o guście obdarowywanego. Może lubić wszystko w kolorze różowym, a w niebieskim niekoniecznie.

Prezenty nie zawsze muszą pochodzić ze sklepu. Jeśli masz odrobinę  talentu i ochotę,  możesz samodzielnie je wykonać. Wkładając w nie serce. Takie podarunki są najcenniejsze i mogą sprawić radość adresatowi, jak żadne inne.

Pamiętaj, że oprócz prezentów materialnych możesz ofiarować coś znacznie ważniejszego np. swój czas i uwagę. Zorganizuj np. rodzinną wyprawę do kina, na spacer czy sanki. Z rodzeństwem, jeśli je masz, wyręcz mamę w przygotowaniu świątecznego obiadu. Może to być Twój kuchenny debiut, nic się nie martw, wody nie da się przypalić:)  Innym rozwiązaniem może być wspólna zabawa np. w eurobiznes czy inną grę.  Po świątecznych posiłkach zapytaj rodziców lub dziadków,  jak dawniej świętowano narodziny Chrystusa.

I ostatnia ważna rzecz - życzenia. Zarówno te pisane jak i wypowiadane np. w Wigilijny wieczór. Niech będą oryginalne i dopasowane do adresatów. Nie kryj się za schematycznymi formułkami. Życz tego, co dyktuje  Ci serce.

Błogosławionych Świąt  Bożego Narodzenia oraz udanych prezentów - tych otrzymanych oraz ofiarowanych życzy Redakcja, czyli Alina. Ania, Kajtek, Marysia i Ola.

 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież