narrow default width wide
colour style colour style colour style colour style
Rowerem w Pieniny PDF Drukuj Email

Proponujemy Ci kilka rowerowych tras

 

 

 

 

Pierwsza prowadzi ze Szczawnicy Wyżnej do Sewerynówki następnie doliną Jastrzębiego Potoku, przez Prehybę, Dolinę Sopotnickiego Potoku, Sewerynówkę do Szczawnicy. Oznaczenie trasy kolorem czarnym. Znakowanie i ruch na trasie odbywa się w obydwu kierunkach, długość trasy wynosi 30 km, średni czas jazdy na rowerze ok. 4 godzin, różnica wysokości 750 m.

Druga trasa prowadzi od przystanku PKS w Szczawnicy na Bereśnik i z powrotem do Szczawnicy. Oznaczenie trasy kolorem niebieskim. Znakowanie i ruch odbywa się w jednym kierunku, długość trasy wynosi 8 km, średni czas jazdy na rowerze ok. półtorej godziny, różnica wysokości 450 m.

Trzecia trasa prowadzi od Parkingu nad Dunajcem przez Starą Droga Pienińska następnie przez przejście graniczne do Czerwonego Klasztoru. Oznakowanie trasy kolorem czerwonym (dla turystów pieszych). Znakowanie i ruch odbywa się w obydwu kierunkach, długość trasy wynosi 25 km, średni czas jazdy na rowerze ok. 2 godziny i 30 minut, różnica wysokości 50 m. Ponieważ Czerwony Klasztor znajduje się w Leśnicy (miasto na Słowacji, z którym graniczy Szczawnica) niezbędny jest paszport lub dowód osobisty.

Czwarta trasa prowadzi od parkingu przy Wąwozie Homole w Jaworkach przez schronisko "Pod Durbaszką" następnie przez Rabsztyn i Pod Jarmutą do Szczawnicy Wyżnej. Oznakowanie trasy kolorem czerwonym. Znakowanie i ruch odbywa się w jednym kierunku, długość trasy wynosi 10 km, średni czas jazdy na rowerze wynosi ok. 1 godziny i 45 minut., różnica wysokości 300 m.

Piąta trasa prowadzi od parkingu przy Wąwozie Homole w Jaworkach przez rezerwat "Biała Woda" następnie przez przełęcz Rozdziele i Obidzę. Oznakowanie trasy kolorem zielonym. Znakowanie i ruch odbywa się w obydwu kierunkach, długość trasy wynosi 25 km, średni czas jazdy na rowerze wynosi ok. 3 godzin., różnica wysokości 450 m.

Zapraszamy!