narrow default width wide
colour style colour style colour style colour style
Piszemy opowiadanie PDF Drukuj Email

16.11.2015

 

Niezwykle przygody Czarnego Tulipana

 

Julia, Marysia, Ania, Kajtek i Andrzej postanowili napisać opowiadanie. Tworzyli je według przepisu przypominającego książki kucharskie. Oto on:

weź dowolną ilość przypadkowych wyrazów. Każdy z nich zastosuj w wymyślonym przez siebie zdaniu. Pamiętaj, że Twoje zdanie musi się łączyć w sensowną całość z tym, co napisała osoba przed tobą. W ten sposób powstała niesamowita historia, której bohaterem jest Czarny Tulipan. Życzymy miłej lektury i mocnych wrażeń.

 

Czarny tulipan rósł w ogrodzie. Pewnego dnia ktoś  rzucił na niego zaklęcie. Tulipan zamienił się w znicz. Była upiorna noc i znicz wybrał się na przejażdżkę. Po powrocie do domu pomyślał, że jednak  woli swoją starą formę i zaczął szukać w Internecie sposobu, jak wrócić do pierwotnej postaci. Pogubił się w tej pajęczej sieci. Po długich poszukiwaniach  znalazł  na Allegro książkę, która mogła mu pomóc.

Kiedy kurier przywiózł przesyłkę, znikąd pojawił się okrutny potwór i zniszczył zakup. Ogień znicza przygasał, ale pojawił się piesek o imieniu Hermengilda, który podtrzymał płomień. Nagle ulicą przejechał samochód i piesek zamieniał  się w krwisty placek.

Po kilku godzinach znaleziono to stworzenie  na cmentarzu. Przypadkiem był tam także nasz bohater - Znicz.  Żeby ożywić przyjaciela, użył starożytnej magii,  niestety,  nie udało się  go wskrzesić. Jednak przypomniał sobie, że ma w kieszeni magiczne zapałki.  Może  one pomogą – pomyślał. Gdy ich użył,  ogień zapłonął demoniczną  mocą, otwierając wnętrze otchłani, która zniszczyła naszą planetę.

 

Komentarze  

 
0 #1 Kajetan 2015-11-19 08:39
Super napisaliśmy lepiej niż Sienkiewicz
Cytować
 

Dodaj komentarz


Kod antysapmowy
Odśwież